bg
Napísali o nás

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Monitorovanie kamiónov, nákladných aj úžitkových vozidiel je nevyhnutnou podmienkou úspešnej prevádzky vozového parku. Slovenský systém Dispečer.sk dlhodobo zastrešuje komplexné požiadavky trhu. V rámci funkcií neustále ponúka aj rôzne nové reporty pre cezhraničnú a zahraničnú prepravu ako aj monitorovanie teplocitlivého tovaru.

Kontrola v Rakúsku vás neprekvapí

V súvislosti so zmenou legislatívy od 1.1.2017 na území Rakúska, týkajúcej sa vyplácania minimálnej mzdy vodičovi, priniesol systém Dispečer.sk novinku v podobe špeciálneho reportu - Výkon vodiča v Rakúsku. Report je dostupný v nemčine, preto je veľmi užitočný pri požiadavke deklarovať výkon vodiča úradom. Obdobný report už systém Dispečer.sk ponúka pre vodičov jazdiacich cez územie Francúzska a Nemecka.

Ďalšou súčasťou systému Dispečer.sk je report Cestovné náhrady. Je generovaný automaticky a pri výpočte diét výrazne šetrí čas, čím je užitočný najmä pre ekonomické a účtovné oddelenia firiem. Systém Dispečer.sk je dokonca napojený na sadzobník Ministerstva financií SR a každá zmena sadzobníka sa automaticky v systéme upravuje. Spoľahlivosť reportu je zabezpečená mnohými údajmi. Napríklad porovnaním dochádzky s výkonom vodiča či sledovaním prekrývania jázd vodiča, ako aj údajmi z reportu Prechod hraníc, ktorý detailne eviduje miesto a čas prechodu cez štátne hranice.

Preprava teplocitlivého tovaru

Prepravované potraviny, lieky, či iný takto špecifický tovar môže mať dopravca v monitorovacom systéme Dispečer.sk pod dozorom od nakládky až po dodanie na miesto určenia. Klientom môže teda garantovať absolútnu kvalitu prepravy daného tovaru. Systém Dispečer.sk totiž poskytuje možnosť monitorovania teploty na viacerých miestach nákladného priestoru vozidla a taktiež v návesoch. Ku každému snímaču je možné generovať samostatný graf/tabuľku. Spolu s teplotou je možné sledovať aj to, kedy a či boli otvorené dvere nákladného priestoru a ako tento fakt ovplyvnil teplotu v danom priestore.

Do jedného vozidla je možné nainštalovať až štyri snímače a každý klient si môže umiestnenie snímačov individuálne navrhnúť. Dokonca je možné nezávisle sledovať aj prácu chladiarenského resp. mraziarenského agregátu

Systém Dispečer.sk obsahuje množstvo štandardných funkcií, ktoré sprehľadňujú aj zjednodušujú monitoring vozidiel a súčasne šetria finančné prostriedky firmy. Patrí medzi ne napríklad nepretržité sledovanie vozidla, identifikácia vodiča vo vozidle, už spomínané automatické generovanie Knihy jázd, mapa s aktuálnou polohou a trasou vozidla, modul riadenia prepráv s dispečerskou plachtou. Ďalej systém poskytuje čítanie štatistických údajov z palubného počítača, vyhodnocovanie štýlu jazdy vodiča, sledovanie servisných udalostí vozidla a generovanie rôznych alarmov a upozornení spojených s prevádzkou vozidla. Systém je možné sledovať ako aj ovládať prostredníctvom web aplikácie alebo mobilnej aplikácie Mobilný Dispečer.

Ak vám môžeme inštaláciou nášho monitorovacieho systému Dispečer.sk pomôcť, neváhajte nás kontaktovať na tel. č.: +421905970590 alebo e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Transport a logistika 03/2017             Stiahnuť článok v .pdf