bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

V systéme Dispečer máte k dispozícii report Cestovné náhrady, v ktorom je možné veľmi jednoducho vygenerovať cestovné náhrady pre vodičov.

Tie sa vytvárajú pre konkrétneho vodiča na základe údajov evidovaných v reportoch Kniha jázd, Prechody hraníc pre vodičov, prípadne Dochádzka vodičov (Agenda). 

Základným predpokladom pre správny výpočet cestovných nákladov je priradenie vodiča k jazde vozidla v reporte Kniha jázd!

Ak nemáte zaevidovaného žiadneho vodiča v systéme Dispečer, môžete si ho vytvoriť v Nastavenia – Zoznam vodičov.

Ako vložiť / zmeniť vodiča v Knihe jázd

1.      Manuálne zmeniť/vybrať vodiča pri jazde v Knihe jázd.

2.      Hromadná úprava vodičov – pár kliknutiami zmeníte vodiča na vozidle za dlhšie obdobie. Kliknete na tlačidlo „Upraviť vodičov“ v spodnej časti Knihy jázd. Vyberiete si:

- konkrétne vozidlo,

- obdobie za ktoré chcete zobraziť jazdy na zmenu

- vodiča, ktorý má nahradiť pôvodného

Po zadaní údajov sa používateľovi zobrazí zoznam všetkých jázd pre dané vozidlo/vodiča za zvolené časové obdobie. Tie jazdy, ktoré sú zaškrtnuté budú mať zmeneného vodiča. Zmeny je potrebné potvrdiť tlačidlom „Upraviť knihu jázd“.

Generovanie cestovných náhrad

V reporte Cestovné náhrady vyberte vodiča a časový interval, za ktorý chcete cestovné náhrady vytvoriť. Potom už len stlačte tlačidlo „Pregenerovať“. Zobrazia sa všetky diéty po jednotlivých dňoch, ktoré by sa vodičovi za zvolené obdobie mali vyplatiť. Na spodnej časti tabuľky je zobrazená aj kompletná suma na vyplatenie.

V prípade, že nechcete uplatniť konkrétnu diétu vodičovi, stačí ju odškrtnúť. Report umožňuje aj znížiť cestovné náhrady napríklad o vreckové alebo inú sumu, ktorá bola vodičovi už predtým poskytnutá.