bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

V systéme Dispečer máte k dispozícii niekoľko spôsobov, ako identifikovať vodiča jazdiaceho na vozidle. Môže sa identifikovať prihlasovacím kľúčom, prostredníctvom mobilného terminálu alebo svojou kartou do tachografu. Systém okrem toho dokáže identifikovať vo vozidle 2 vodičov naraz.

Aby systém mohol pracovať správne, evidoval vodiča v Knihe jázd a iných reportoch, je potrebné, aby bol v systéme vytvorený zoznam vodičov. Prvým krokom pre úspešnú identifikáciu vodiča je teda vytvoriť o ňom záznam v systéme Dispečer.

Pridanie nového záznamu o vodičovi

 1. Kliknite na záložku „Nastavenia“ v hlavnom menu systému Dispečer. Následne sa zobrazí stránka s pravým menu.
 2. V pravom menu kliknite na „Zoznam vodičov“. Objaví sa vám zoznam so všetkými vytvorenými vodičmi.
 3. Pre vytvorenie nového záznamu, kliknite na políčko „Nový vodič“ v pravom hornom rohu. Otvorí sa karta, do ktorej je potrebné vpísať základné informácie o vodičovi.
 4. V karte vodiča, v Základných informáciách, je potrebné vyplniť minimálne položky: Meno Priezvisko.
 5. Na tretej záložke „Dispečer“ zvoľte spôsob prihlasovania vodiča vo vozidle:
  • Žiadne prihlasovanievodič nemá nastavený žiadny spôsob identifikácie vo vozidle
  • Predvolené vozidlo - vodičovi je natrvalo pridelené jedno vozidlo
  • Prihlasovací kľúč dallas - identifikácia prihložením kľúčika
  • PIN v komunikátore - prihlásenie sa realizuje zadaním PIN kódu do mobilného terminálu
  • Prihlasovací kľúč a PIN – kombinácia "Prihlasovací kľúč dallas" a "PIN v komunikátore"
  • Karta do tachografu - zasunutím karty do tachografu sa vodič identifikuje na vozidle aj v systéme Dispečer
 6. Ak máte zaznamenané všetky potrebné informácie k vodičovi, stlačte tlačidlo „Uložiť“.
 7. Hotovo! Akonáhle sa vodič do vozidla prihlási, je zaznamenaný k danému vozidlu na ktorom jazdí.

4 spôsoby identifikácie vodiča na vozidle

Spôsob, akým sa identifikuje vodič vo vozidle je najlepšie zvoliť v závislosti od spôsobu prideľovania vozidla vodičom.

Predvolené vozidlo          

Ak vodič stále jazdí na rovnakom vozidle, je pre vás najvýhodnejšie systémovo ho priradiť k vozidlu. V tomto prípade nepotrebujete do vozidla inštalovať žiadne doplnkové zariadenie. V „Spôsobe prihlasovania“ v karte vodiča zvolíte „Predvolené vozidlo“ a zadáte EČV vozidla. Tento spôsob identifikácie vodiča vo vozidle je vhodný pre všetky typy vozidiel.

Prihlasovací kľúč dallas          

V prípade, že sa vodiči na vašich vozidlách striedajú, odporúčame využiť vo vozidlách prihlasovací modul. Skladá sa z čítačky a dallas kľúča, ktorý dostane každý vodič. Priložením kľúčika k čítačke sa vodič pred jazdou prihlási a po jazde odhlási. V karte vodiča v systéme Dispečer sa zvolí spôsob prihlasovania „Prihlasovací kľúč dallas“ a napíše sa kód z kľúča (na obrázku). Tento spôsob identifikácie vodiča vo vozidle je vhodný pre všetky typy vozidiel, predovšetkým pre osobné a úžitkové vozidlá.

PIN v komunikátore      

Mobilný terminál je mobilné zariadenie so špeciálnou aplikáciou vyvinutou pre potreby kamiónovej dopravy, ale uplatnenie nájde aj u firmy zabezpečujúce rozvozy. Používateľmi mobilného terminálu sú predovšetkým vodiči vozidiel, s ktorými je potrebné komunikovať jednoduchým spôsobom a v reálnom čase. Aby to bolo možné, musí sa vodič do mobilného terminálu prihlásiť, čím sa súčasne identifikuje aj na vozidle, ktorému je mobilný terminál priradený. Na karte vodiča v systéme Dispečer je  potrebné zvoliť spôsob prihlasovania „PIN v komunikátore“ a zadať vami zvolené 4-miestne číslo – PIN kód.

Karta do tachografu      

Tento spôsob prihlasovania vodičov vo vozidle je možný len pri vozidlách vybavených elektronickým tachografom. Aby prihlasovanie bolo úspešné, je potrebné, aby vozidlo posielalo do systému Dispečer údaje o karte vloženej do tachografu a aby táto karta bola v systéme zaznamenaná. Číslo karty sa zaznamená tak, že v systéme Dispečer na karte vodiča sa vyberie spôsob prihlasovania „Karta do tachografu“, vyberiete krajinu, ktorá kartu vydala a zapíšete číslo samotnej karty. V prípade, že sú obe podmienky splnené, bude vodič na vozidle prihlásený vždy, keď vloží svoju kartu do tachografu.

V prípade otázok kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..