bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

V evidencii systému Dispečer sa nachádzajú všetky vozidlá, ktoré sú monitorované systémom Dispečer. Okrem takýchto vozidiel je možné manuálne vložiť záznam o návese, ktorý monitorovaný systémom Dispečer nie je.

Prínosom je, že takýmto spôsobom si dokážete evidovať ťahač spolu s návesom, aj keď náves nie je sledovaný. Okrem toho systém umožňuje zaznamenávať k takýmto návesom aj náklady spojené s ich prevádzkou.

Ako si vytvoriť náves

  1. Kliknite na záložku Nastavenia – Správa vozidiel – Evidencia vozidiel.
  2. V hornej časti podstránky sa nachádza tlačidlo „+ Nový náves“. Kliknite naň.
  3. Zobrazí sa Vám okno a prvá záložka „Vozidlo“, v ktorej je možné vyplniť názov/EČV návesu, typ návesu, popis a poznámku.
  4. Na ďalších záložkách je možné evidovať detailné údaje o návese. Na záložke „Technický preukaz“ je priestor na zaznamenanie všetkých údajov obsiahnutých v technickom preukaze vozidla. Tým, že si údaje z papierového technického preukazu prenesiete do elektronickej formy, máte istotu, že v prípade straty tohto dokladu sa k údajom o technických parametroch vozidla viete kedykoľvek vrátiť.
  5.  Tretia záložka „Rozšírené“ obsahuje informáciu o počiatočnom stave kilometrov. Tento údaj odporúčame zadať hneď pri vytváraní záznamu o návese.
  6. Poslednou záložkou je „Náklady“, kde je možné definovať náklad vozidla/návesu na 1km a ručne zadať priemernú spotrebu. Tieto hodnoty sa následne používajú pri výpočte predpokladaných nákladov na prepravu v Module riadenia prepráv.
  7. Pre uloženie zaznamenaných údajov stlačte „Uložiť“. A záznam o návese je vytvorený.

V prípade otázok kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..