bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Systém Dispečer ponúka niekoľko spôsobov identifikácie vodiča vo vozidle. Jedným z nich je identifikácia vodiča prostredníctvom tachografovej karty. Aby systém vodiča identifikoval správne, je potrebné zapísať číslo karty do systému Dispečer, čo je veľmi jednoduché.

Otvoríte kartu daného vodiča v Zozname vodičov a ako spôsob prihlasovania vyberiete „Karta do tachografu“. Následne sa do políčka zapíše celé číslo tejto karty. Aby prihlasovanie bolo úspešné, je potrebné, aby aj vozidlo posielalo do systému Dispečer údaje o karte vloženej v tachografe. V prípade, že sú obe podmienky splnené, bude vodič na vozidle prihlásený vždy, keď vloží svoju kartu do tachografu.

Okrem identifikácie vodiča z tachografovej karty, môžete využiť aj identifikáciu pomocou:

  • Dallas kľúča – prihlasovací modul zložený z dallas kľúča a čítačky. Vodič po nastúpení do vozidla priloží kľúčik k čítačke, čím sa identifikuje. Je možnosť aktivovať pískanie v prípade, že vodič na takomto vozidle naštartuje a neprihlási sa. V pravidelných intervaloch ho bude alarm zvukovým signálom upozorňovať, že je neprihlásený.
  • Mobilného terminálu – multifunkčný tablet, ktorým vodič môže komunikovať s dispečingom. Po prihlásení do mobilného terminálu je vodič automaticky prihlásený aj na danom vozidle
  • Predvoleného vozidla – priradenie vozidla ku konkrétnemu vodičovi. Následne bude ku každej jazde vozidla priraďovaný len 1 vybraný vodič. Tento spôsob prihlasovania je vhodný najmä v prípade, keď vodič jazdí väčšinu času na tom istom vozidle.

Pre bližšie informácie kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..