bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

V Module riadenia prepráv sa stretnete s ďalšími novými funkciami a vylepšeniami, ktoré vám uľahčia a zjednodušia prácu. Obohatili sme Dispečerskú plachtu, mapu prepravy, objednávky a destinácie v zázname prepravy.

Dispečerská plachta

Farebné odlíšenie prepráv na Dispečerskej plachte

Prepravy, ktoré sú ešte nie sú potvrdené na realizáciu, sú označené na Dispečerskej plachte sivou farbou. Potvrdené reálne prepravy sú označené bielou farbou. Stav aktuálne prebiehajúcej prepravy zobrazuje zelená čiara v preprave a žltou je označená časť prepravy, ktorá trvá dlhšie ako bolo stanovené.

Zostávajúce km do ďalšej destinácie

V infookne o preprave sú doplnené informácie o počte km, ktoré zostávajú do ďalšej destinácie. Tento údaj sa zobrazí len v prípade, že preprava aktuálne prebieha a vozidlo už navštívilo prvú destináciu prepravy.

Rýchla akcia z Dispečerskej plachty

kontextové menu pravý klik na prepravu v Dispečerskej plachte

Pri kliknutí pravým tlačidlom myši na prepravu v Dispečerskej plachte sa zobrazí kontextové menu. Prostredníctvom neho môžte napríklad otvoriť knihu jázd alebo mapu jázd vozidla, otvoriť a ukončiť prepravu alebo si vytlačiť sprievodný list k preprave.

Čas strávený v zápche

cas v zápche v info v disp plachte

Systém zaznamenáva čas, ktorý vozidlo išlo v zápche a následne túto informáciu zobrazuje v Dispečerskej plachte. Konkrétne v aktuálnych informáciách o vozidle. V knihe jázd vozidla nájdete aj počet kilometrov odjazdených v dopravnej zápche a konkrétne miesto, kde dopravná zápcha vznikla.

Záznam o preprave

Spotreba paliva

Dôležitým faktorom pri realizovaní prepravy je sledovanie spotreby paliva. Podľa priemernej spotreby vozidla a predpokladaných kilometrov prepravy vypočíta systém teoretickú spotrebu paliva na trasu medzi destináciami. Medzi jednotlivými destináciami sa zobrazí množstvo paliva, ktoré vozidlo pravdepodobne spotrebuje. 

spotreba k preprave

Ak sa do prepravy k destináciám pridá aj počet naložených/vyložených ton, dokáže systém kalkulovať so zvýšenou spotrebou na 1 km v závislosti od naložených ton. Údaj, o koľko sa zvýši spotreba vozidla, ak hmotnosť nákladu vzrastie o 1 tonu, sa zaznamenáva v Evidencii vozidiel. Po uskutočnení prepravy je vypočítaná reálna spotreba paliva.

Objednávky

pridanie objednávky do prepravy ekon údaje

Čo robiť v prípade, že máte vytvorenú prepravu, ale neexistuje k nej objednávka? Nemusíte si ju vytvárať samostatne. Vytvorenie objednávky je totiž veľmi rýchle a intuitívne. Stači si konkrétnu prepravu otvoriť a na záložke Objednávky novú objednávku pridať. Takto vytvorená objednávka obsahuje rovnaké destinácie ako preprava a je dostupná aj v zozname všetkých objednávok. Pri jej vytvorení môžete upraviť číslo objednávky, vybrať typ ceny (fixná, cena za km, cena za tonu) a povoliť ju rovno k fakturácii. Systém v objednávke automaticky informuje o navrhovanej a kritickej cene a predpokladaných nákladoch objednávky.

Zobrazenie trasy prepravy

mapa s bodmi prejazdu

Popis farebných označení na mape:

 - plánovaná trasa (bledomodrá)

 - skutočná trasa (tmavomodrá)

 - prázdne kilometre pred prepravou (ružová trasa)

 - prázdne kilometre po preprave (červená trasa)

 - označenie vlastného miesta na mape (vlajka)

 - označenie vlastného miesta na mape definovaného ako parkovisko (značka P)

 - aktuálna poloha vozidla (ikonka auta)

 - začiatočná destinácia prepravy (zelený bod)

 - konečná destinácia prepravy (červený bod)

 - destinácia prepravy (oranžový bod)

 - prejazdový bod (modrá bodka) - pridá sa na mapu automaticky po tom, čo sa manuálne upraví trasa prepravy na mape. Vzniknutý bod je možné vymazať.

 - prestávka vozidla (vypnutý motor) (oranžový obdĺžnik s časom prestávky)

 - výskyt alarmu na danom mieste (červený trojuholník s výkričníkom)

Aktuálnu dokumentáciu k Modulu riadenia prepráv nájdete priamo v systéme Dispečer na ktorejkoľvek podstránke modulu prepráv v pravom hornom rohu v ikonke otáznika. Pre bližšie informácie kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..