bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Záznamy o tankovaniach vám zabezpečujú prehľad o prevádzke a nákladoch na vozidlo. Evidujú sa nielen v systéme Dispečer ale i mobilnej aplikácii. Údaje o tankovaniach je možné importovať priamo zo súborov z tankovacích spoločností alebo bločkov.

Bločky o tankovaní

Systém Dispečer vám ponúka 2 možnosti evidencie tankovaní. Prvým spôsobom je vkladanie údajov z bločkov/dokladov o tankovaní vozidla. Výhodou je, že ak by ste náhodou stratili fyzicky doklady o tankovaní, údaje stále nájdete v systéme.

Postup ako si zaznamenáte údaje z bločku je jednoduchý. V systéme kliknete na Agenda – Náklady – Vloženie nákladu. Otvorí sa vám formulár, v ktorom vyberte typ nákladu palivo a doplňte k tankovaniu čo najviac údajov.

Pozor! Nezabudnite čas a dátum napísať ten, kedy sa uskutočnilo tankovanie.

Importovanie súborov s tankovaniami

Druhý spôsob evidencie tankovaní je importovanie súborov s tankovaniami. Systém Dispečer zabezpečuje prepojenie s niekoľkými tankovacími spoločnosťami. Ak disponujete palivovými kartami, na ktoré tankujú vaši vodiči, môžete importovať priamo do systému súbor s tankovaniami. Všetky tankovania sa v systéme Dispečer priradia ku konkrétnym vozidlám.

tankovacie spoločnosti

Postup je veľmi jednoduchý. Kliknete na Agenda – Náklady – Import nákladov. Vyberiete si súbor s tankovaniami a vložíte ho do systému.

Pozor! Pri niektorých spoločnostiach je potrebné zaznamenať v našom internom systéme číslo tankovacej karty. Číslo tankovacej karty a EČV vozidla ku ktorému je pridelené je potrebné poslať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Ide o spoločnosti SLOVNAFT, OMV, EUROWAG, CCS, TIR PETROLEUM a AS 24. 

Aby sa tankovania importovali do systému Dispečer správne, je potrebné vložiť súbor z tankovacej spoločnosti 

v konkrétnom formáte:

  • Slovnaft a AS24 vo formáte .xls
  • OMV, EUROWAG a Shell vo formáte .csv
  • CCS vo formáte .txe

Naozaj šlo všetko palivo do nádrže vozidla?

Pri nákladných vozidlách, kamiónoch, autobusoch a pracovných stojoch sa využíva systém monitorovania stavu paliva pomocou elektronických sond. Sondy umiestnené v nádržiach vozidla zaznamenávajú palivnepretržite, počas jazdy i státia vozidla. Okrem stavu paliva sa zaznamenáva aj načerpané a spotrebované palivo. Následne dokáže systém porovnať údaje získané z palivovej sondy s údajmi z tankovania podľa bločku. Takto veľmi rýchlo odhalíte, ak nešlo všetko palivo deklarované na bločku, do nádrže vozidla. Viac o meraní paliva

V prípade otázok kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..