bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

V monitorovacom systéme Dispečer sú okrem informácií o vozidlách zaznamenávané aj informácie o vodičoch. Súhrnné informácie o konkrétnom vodičovi sa nachádzajú na novej samostatnej Karte vodiča.

Nová karta vodiča obsahuje množstvo doplnkových informácií o vodičovi. Údaje o dátume nástupu vodiča do práce a dátume ukončenia pracovného pomeru slúžia pre zachovanie evidencie vodiča aj potom, ako vodič ukončí so spoločnosťou spoluprácu.

Na jednej zo záložiek v Karte vodiča sa nachádza informácia o čísle karty vodiča. Po vyplnení tohto údaju a zasunutí karty do tachografu je vodič automaticky prihlásený aj v systéme Dispečer. Takéto prihlasovanie je možné pri vozidlách s CAN zbernicou pracujúcou na FMS 3 protokole. Výhodou je, že vodič na prihlasovanie nepotrebuje prihlasovací dallas kľúč alebo PIN kód.

Ak by sa stalo, že vodič je účastníkom dopravnej nehody, prípade sa stane škodová udalosť spojená s prepravou, evidujú sa v Karte vodiča údaje spojené s poistením zodpovednosti ako číslo poistky, názov poisťovne, dátum narodenia vodiča a telefónny kontakt.