bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Aplikácia Mobilný vodič prešla vylepšením, v ktorom sa okrem zmeny grafiky doplnili aj nové informácie týkajúce sa jázd a stavu vodiča a evidencii tankovaní. Pribudli rýchle správy a možnosť odosielania trás s navigáciou.

Stav vodiča

V prípade vozidiel disponujúcich tachgrafom je možné snímať stav vodiča v danom vozidle. Namiesto ikonky vodiča sa potom v Knihe jázd a na Mape v aplikácii zobrazujú ikonky s informáciami o stave jazdy a upozornenia:

 - jazda
 - odpočinok
 - chyba
 - práca
 - zostáva 15 min. do 16 hodinového výkonu
 - 16 hodinový výkon
 - zostáva 15 min. do 9 hodinového výkonu
 - 9 hodinový výkon
 - zostáva 15 min. do 4,5 hodinového výkonu
 - 4,5 hodinový výkon

 

Pri EČV vozidiel sa zobrazujú ikonky rôznych stavov spojených s jazdou vozidla:

 - otvorené dvere nákladného priestoru vozidla

 - chod prídavného zariadenia (napr. kúrenie)
 - jazda s prívesným vozíkom

 Ak je pri vozidle náves, ktorý je zaevidovaný v systéme Dispečer, objaví sa pri EČV vozidla aj EČV návesu.

Odosielanie trás a navigovanie do destinácii

Ak má vodič v mobilnom zariadení nainštalovanú aj vlastnú navigáciu, môže sa mu zo systému Dispečer (z Mapy) poslať v správe trasa, po ktorej ho jeho navigácia povedie.

Automatické doplnenie miesta tankovania a litrov

Evidovanie nákladov sa robí po novom prostredníctvom ikonky „+“ v časti Náklady. V zozname zaznamenaných nákladov sa pri každom type zobrazuje ikonka označujúca daný typ nákladu.

Pri evidovaní tankovania v mobilnej aplikácii sa pri výbere času a dátumu automaticky doplní miesto a počet natankovaných litrov. Toto automatické doplňovanie je závislé od tankovania vozidla zaznamenaného palivovou sondou alebo palubným počítačom. Ak je takéto tankovanie v systéme Dispečer evidované (napr. v Knihe jázd), tak pri vkladaní nákladu v mobilnej aplikácii sa Stanica a Množstvo predvyplní.

Rýchle správy

Súčasťou mobilnej aplikácie pre vodiča sa stali aj rýchle správy. Prostredníctvom týchto rýchlych správ je možné evidovať priebeh a stav jazdy. Obsahuje rôzne situácie, pri ktorých vodič môže poslať správu cez aplikáciu. Jednotlivé situácie sú sú vytvorené formou veľmi krátkeho dotazníka, na konci ktorého je odoslanie danej správy.

        

Súčasťou mobilnej aplikácie je aj príručka vo formáte PDF, ktorú nájdete v bočnom paneli aplikácie.

Viac informácií o aplikácii Mobilný vodič

Stiahnuť aplikáciu