bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Vo výpočte cestovných náhrad sa pre rok 2017 zmenil sadzobník diét pre pracovné cesty realizované na Slovensku. Zmeny sa dotkli už diét za december 2016 čo ste určite v našom systéme Dispečer zaznamenali. Okrem toho systém automaticky skontroluje, či sú podklady pre výpočet diét v poriadku.

Oproti roku 2016 sa zmenili sadzby pre cestovné náhrady na Slovensku. V prípade pracovnej cesty v rozsahu od 5-12 hodín je suma diét 4,50€ (zvýšenie o 0,30€), v rozsahu 12-18 hodín 6,70€ (zvýšenie o 0,40€) a nad 18 hodín 10,30€ (zvýšenie o 0,50€).

Pre výpočet cestovných náhrad je nevyhnutné mať v systéme Dispečer evidovaného vodiča v Knihe jázd. Na základe informácií v Knihe jázd vám systéme v priebehu pár sekúnd diéty vypočíta. Ak by sa stalo, že sa jazdy vodiča prekrývajú a teda je evidovaný na viacerých vozidlách v rovnakom čase, zobrazí sa Vám o tom pri generovaní diét hlásenie. V ňom vám systém presne zobrazí, kto a kedy je evidovaný na viacerých vozidlách súčasne.

Chybové hlásenie sa zobrazí aj v prípade, že nesedí dochádzka vodiča. Teda vtedy, ak je vodič evidovaný v Knihe jázd a v rovnakom čase má v dochádzke v systéme Dispečer evidované voľno, náhradné voľno, PN alebo dovolenku.

 Pre bližšie informácie kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..