bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Určite ste zachytili, že v monitorovacom systéme Dispečer máte možnosť sledovať štatistické dáta svojich vozidiel získané priamo z palubných počítačov. Tieto údaje sú pre riadenie vozového parku nesmierne dôležité, pretože odrážajú reálnu prevádzku vozidla.

Konkrétne výstupy a analýzy môžete vidieť v Knihe jázd, kde sú vykreslené grafy konkrétnej jazdy vozidla z hľadiska viacerých parametrov. Viete tak presne zistiť, ako rýchlo vodič jazdil, či nevytáčal zbytočne motor alebo prudko nezrýchľoval alebo nebrzdil. Podobne sa štatistické dáta zobrazujú aj v Mape jázd pri konkrétnej jazde. V reporte Vyhodnotenie štýlu jazdy sa hodnotí jazdný štýl vodiča z hľadiska rýchlosti, otáčok motora, zrýchľovania, brzdenia, používania plynového pedálu, spotreby a využívania pomocných systémov vozidla.

Palubný počítač je v dnešnej dobe napresnejším zdojom informácií o prevádzke vozidiel pre monitorovacie systémy. Niektoré vozidlá poskytujú aj informácie o aktuálnom stave paliva, prípadne spotrebe, ktorá sa udáva aj s presnosťou na mikrolitre. Tieto údaje je výhodné využívať najmä v prípade, keď do vozidla nie je možné umiestniť palivové sondy.

  

Pre bližšie informácie kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..