bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Na základe zmien spojených s vyplácaním minimálnej mzdy vodičovi vykonávajúcemu prácu v Nemecku, sme pre Vás v systéme Dispečer vytvorili špeciálny report Pracovný výkon vodiča v Nemecku, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie.

Od 1.1.2015 je v platnosti nový zákon platný na území Nemecka týkajúci sa vyplácania minimálnej mzdy všetkým, ktorí od/do-vážajú tovar do Nemecka, prípadne ním tranzitujú. Vykonali sme preto potrebné zmeny v systéme Dispečer, čím by ste mali prácu s reportovaním pracovného výkonu vodiča v Nemecku čo najjednoduchšiu.

Od 02/2015 máte možnosť v reporte Prechody hraníc systému Dispečer vyexportovať PDF súbor s pracovným výkonom vodiča za vybrané obdobie zrealizovaný len v rámci Nemecka. Podmienkou správneho vygenerovania súboru je priradenosť vodiča k vozidlu v Knihe jázd. Tento súbor je v nemeckej jazykovej variante, takže ak potrebujete deklarovať výkon vodiča nemeckým úradom, stačí pár kliknutí v systéme a materiály máte pripravené.

 vykon v nemecku2

 Pre bližšie informácie kontaktujte našu Zákaznícku podporu na +421918 88 55 88 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..