bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Zisťovali sme, ako poisťovne vnímajú vozidlá s monitorovacím systémom. Opýtali sme sa či: 
„Sú vozidlá s certifikátom o zabezpečení vozidla monitorovacím systémom pri poistení vozidla zvýhodňované? Je rozdiel pri poistení vozidla, ktoré takýto systém má a ktoré nie?"

Opýtané spoločnosti (Allianz, Kooperativa, Uniqa, AXA, Groupama, Union a QBE) uviedli, že v súčasnosti neposkytujú produkt, ktorý by bol určený špeciálne pre vozidlá monitorované monitorovacím systémom. Viaceré z nich nám odpovedali, že v závislosti od poistnej sumy sa od poistníka vyžaduje aby svoje vozidlo mal vybavené určitými zabezpečovacími prvkami.

Aj keď vozidlá s monitoringom sa musia poisťovať rovnakými produktami ako nemonitorované vozidlá, existuje v niektorých poisťovniach možnosť uplatnenia určitej zľavy na poistnom. Z vlastnej skúsenosti a zo skúsenosti našich klientov totiž vieme, že aj keď v oficiálnych cenníkoch poistného takúto možnosť nenájdete, určite sa oplatí na ňu svojej poisťovni opýtať. Závisí to síce na individuálnej dohode poisťovni a poistníka, ale vieme že v mnohých prípadoch poisťovne vedia určitú zľava poskytnúť.