bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

... poviete si: „Načo?“ Systém Dispečer.sk vám odpovie. No nie množstvom poučiek a teórie, ale reálnymi dlhoročnými skúsenosťami.

Počas svojej viac ako 10-ročnej existencie získal množstvo funkcionalít, ktoré sú neoceniteľným prínosom pre správu, monitoring, ale i ochranu osobných i úžitkových vozových parkov.  Na bližšie informácie o tomto šikovnom systéme sme sa opýtali obchodného zástupcu Dispečer.sk p. Saba. Prečo ste sa rozhodli zastupovať práve tento monitorovací systém? V čom je výnimočný?

Systém Dispečer.sk vyniká už svojimi základnými funkciami. V prvom rade je vhodný pre všetky typy vozidiel a tým myslím naozaj všetky. Od osobných automobilov, cez úžitkové vozidlá, autobusy, kamióny až po pracovné stroje. Zároveň je dostupný non-stop a to buď cez webové rozhranie alebo mobilnú aplikáciu. Vozový park má teda jeho vlastník či prevádzkovateľ neustále pod kontrolou. No a v neposlednom rade systém výrazne zjednodušuje a sprehľadňuje prácu a tým prirodzene šetrí nemalé finančné prostriedky. 

Spomínali ste, že systém je užitočný pre všetky typy vozidiel. Poďme sa však najskôr pozrieť na najbežnejšie osobné vozové parky. V čom všetkom pomôže systém pri správe týchto parkov?

Tak toto je naozaj široká otázka. O prínosoch pre osobné vozové parky by sa dal napísať celý článok. Skúsim však priblížiť aspoň tie najzákladnejšie.

Systém detailne zaznamenáva všetky aktuálne informácie o vodičoch a vozidlách. Polohu a trasu vozidla môže používateľ online sledovať dokonca priamo na mape. Dispečer.sk umožňuje identifikáciu vodičov z rôznych zdrojov. Vodič sa môže prihlásiť na jazdu pomocou dallas kľúča, cez mobilnú aplikáciu alebo sa ľahko dá nastaviť ku konkrétnemu vodičovi predvolené vozidlo. V systéme sa dajú taktiež jednoducho rozlišovať súkromné a služobné jazdy.
Pomocou rôznych šikovných automatických reportov zasa možno sledovať množstvo štatistík, resp. môžu slúžiť ako podklady pre ekonomické oddelenie spoločnosti. Medzi najobľúbenejšie funkcie systému patrí Kniha jázd, monitorovanie nákladovosti vozového parku či generovanie podkladov pre výpočet cestovných náhrad.

Funkcie, ktoré ste nám predstavili, patria teda do štandardnej výbavy systému. Čo špeciálne však dokáže Dispečer.sk ponúknuť?

Tento monitorovací systém je pokrokový, inovatívny a pružne reaguje na potreby používateľov. Spomeniem iba niektoré „vychytávky“, ktoré robia systém skutočne jedinečným.

V reportoch možno sledovať zrýchľovanie/spomaľovanie vozidla, rýchlostné profily jazdy, hospodárne využívanie otáčok motora i mieru využívania pomocných systémov ako je napr. tempomat. Prevádzkovateľ vozového parku má prehľad o jazdách, v ktorých vodič prekročil povolenú rýchlosť aj s informáciou, koľko kilometrov odjazdil s prekročenou rýchlosťou. Dispečer.sk dokáže upozorniť na termíny spojené s údržbou a servisom vozidla i na potrebu servisného zásahu. Súčasne obsahuje aj veľa prvkov slúžiacich na zabezpečenie vozidla. Ide o rozličné alarmy a upozornenia, diaľkovo ovládaný imobilizér či systémový autoalarm.

Myslíme, že pre majiteľov a správcov vozových parkov s osobnými automobilmi sme už zhrnuli naozaj veľa pozitív, ktoré ponúka systém Dispečer.sk. Čo však majitelia a správcovia vozových parkov úžitkových vozidiel. Má systém aj pre nich nejaké výhody?

V prvom rade musím povedať, že všetky funkcionality, ktoré systém ponúka pre manažovanie osobných vozových parkov sú upravené aj na manažovania vozových parkov úžitkových vozidiel. Sektor správy a riadenia úžitkových vozových parkov je však oveľa špecifickejší. S tým systém samozrejme ráta.

Pribudla možnosť monitorovania nákladného priestoru a nákladu, nielen vodiča a vozidla ako je to pri osobných automobiloch. Pomocou systému Dispečer.sk je možné sledovať teplotu v nákladovom priestore, zabezpečiť jeho dvere, čím je možné na diaľku kontrolovať ich otváranie/zatváranie. Šikovným pomocníkom je dispečerská plachta, ktorá prehľadne zobrazuje prepravy pre konkrétne vozidlá na časovej osi. V nadväznosti na ňu umožňuje systém sledovanie nákladov na jednotlivé prepravy aj monitorovanie vyťaženosti daného vozidla.

V súčasnosti je už absolútnou samozrejmosťou byť non-stop online a v spojení. Myslí na to aj systém Dispečer.sk?

Ako som už spomínal, Dispečer.sk je dostupný 24 hodín denne 7 dní v týždni. Výraznou pomôckou nielen pre dispečerov, ale aj pre vodičov, je aplikácia Mobilný vodič. Prostredníctvom tejto aplikácie dokážu jednoducho komunikovať. Dispečer dokáže do aplikácie zaslať vodičovi konkrétnu trasu a následne ju využiť aj v navigácii telefónu.

Dispečer.sk je naozaj  profesionálnym riešením pre všetkých správcov a prevádzkovateľov rôznych vozových parkov. Ak by ste sa chceli o systéme dozvedieť ďalšie podrobnosti, neváhajte kontaktovať dodávateľa systému telefonicky 0917 02 02 02 alebo e-mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite vám radi poradia, ako si uľahčiť a zhospodárniť správu vášho vozového parku.

 Stiahnuť článok v .pdf