bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Osobné vozidlá vám o sebe dokážu veľa prezradiť. Pomocou monitorovacieho systému Dispečer máte o vozidle aj vodičovi vždy aktuálne informácie. Využívate na nich ale všetko čo môžete?

Vždy aktuálne informácie, dostupné v reálnom čase

Na počítači i v mobile

Svoje vozidlá môžete mať na očiach neustále, ako v práci, tak i v pohodlí domova. Ak používate stolný počítač alebo notebook, stačí sa prihlásiť do systému Dispečer.sk priamo cez stránku www.dispecer.sk. Tí z vás, ktorí uprednostňujú prácu prostredníctvom mobilných telefónov môžu využiť mobilnú aplikáciu Mobilný Dispečer, ktorá je vhodná pre operačné systémy Android i iOS.

Prehľadný zoznam vozidiel

Po prihlásení sa do systému vidíte všetky monitorované vozidlá, ich aktuálny stav, polohu, kto na vozidle jazdí, aký je stav km, spotreba vozidla a podobne. Kliknutím priamo na stav km alebo polohu vozidla sa ihneď prekliknete do Knihy jázd alebo Mapy. Pohodlne tak máte na dosah všetky potrebné údaje o aute a nemusíte rozklikávať množstvo podstránok.

Mapa ako okno do sveta

Na mape v systéme Dispečer.sk máte svoje vozidlá pod skutočným drobnohľadom. Na priblíženie až do pouličnej siete si dokážete zobraziť aktuálnu polohu vozidla jazdiaceho kdekoľvek po svete. Farebne je odlíšené, či vozidlo jazdí, stojí, má naštartovaný motor alebo je niekde v hale či tuneli. Tak už na prvý pohľad viete, ako na tom vaše vozidlá sú. Okrem aktuálnej polohy mapa zobrazuje aj trasy vozidla za ľubovoľné obdobie.

Namiesto názvu ulice vaše body záujmu

Pre zabezpečenie lepšieho prehľadu o tom, kde sa vaše vozidlo a vodič nachádzajú ponúka systém možnosť definovať si vlastné názvy destinácii. V praxi to znamená, že namiesto názvu ulice, napr. Osuského 44, Bratislava, vám systém zobrazí váš bod záujmu – Sídlo firmy. Vlastné označenie sa Vám zobrazí v Zozname vozidiel, na Mape jázd a Knihe jázd.

Doplnky, ktoré zjednodušia prácu

Pre rýchlu a jednoduchú identifikáciu vodičov, ktorí jazdia na firemných osobných vozidlách je možné umiestniť do vozidla prihlasovací modul. Vodič sa pred jazdou priložením prihlasovacieho kľúča k čítačke identifikuje a okamžite zobrazí aj ako vodič pri vozidle v systéme Dispečer.sk. Máte tak prehľad, kto kedy a koľko na vozidle jazdil, čo výrazne pomáha eliminovať tzv. čierne jazdy.

Ďalším doplnkom, ktorý sprehľadňuje využívanie osobného vozidla vo firme je rozlišovanie služobnej a súkromnej jazdy prepínačom priamo vo vozidle. Využíva sa najmä v prípadoch, kedy majú zamestnanci pridelené firemné vozidlá a využívajú ich na súkromné účely.

Detailné štatistiky a prehľadné reporty

Kniha jázd

Zabudnite na papierovú Knihu jázd. Dnes sa už veľa vecí dá riešiť elegantnejšie a hlavne automaticky. Systém Dispečer zo získaných údajov o vozidle generuje v reálnom čase záznamy do Knihy jázd.

Detailný priebeh každej trasy

Na základe štatistických údajov získaných z palubného počítača je súčasťou Knihy jázd detailný pohľad, v ktorom sú zobrazené všetky štatistické dáta o jazde prehľadne v grafe. Súčasťou grafu je aj mapa. Ak vodič išiel prirýchlo alebo mal vysokú spotrebu, viete si presne zobraziť na ktorom mieste boli dané hodnoty namerané.

Vyhodnotenie štýlu jazdy

Tento report spracováva štatistické údaje o vozidle a jazde a hodnotí, ako efektívne vodič na vozidle jazdil. Pri hodnotení štýlu jazdy sa berie do úvahy aj typ motora, či je benzínový alebo naftový. Systém hodnotí rýchlostný profil, otáčky motora, mieru zrýchľovaniabrzdenia, prácu s plynovým pedálom, spotrebu vozidla a vyťaženosť vozidla počas jazdy. Každý parameter je ohodnotený zvlášť, známkou od 1-5.

Výpočet cestovných náhrad

Cestovné náhrady pre vodiča máte vypočítané v priebehu niekoľkých sekúnd. Stačí si vybrať vodiča, obdobie a podklad pre vyplatenie cestovných náhrad máte hotový.

Náklady vozového parku pod kontrolou

Dôležitý parameter, ktorý sledujú majitelia vozidiel a vozových parkov skutočne detailne sú náklady vynaložené na ich prevádzku. Aj v tejto oblasti systém Dispečer.sk ponúka spôsob ako v nákladoch mať rýchlo a jednoducho prehľad. V rovnomennom reporte Náklady sa zaznamenávajú peniaze vynaložené na údržbu a servisy vozidiel, minuté pri kúpe pohonných hmôt, diaľničných známokmýta, poisteniaškodových udalostiach a iných položkách tvoriacich náklady vozidla.

Nezabudnite na bezpečnosť!

Medzi najvýznamnejšie prínosy systému Dispečer.sk patrí jeho schopnosť vás informovať včas o neštandardných až kritických situáciách. V tejto oblasti systém ponúka viacero nástrojov a spôsobov, ktoré majitelia osobných áut môžu využiť.

Stráženie polohy auta 

Aktiváciou funkcie autoalarm v Nastaveniach systému Dispečer.sk, vám systém bude v zvolenom časovom intervale strážiť aktuálnu polohu vozidla. Akonáhle by sa vozidlo pohlo alebo je odtiahnuté, ste o tom okamžite informovaní priamo v systéme, v mobilnej aplikácii, SMS správou alebo emailom.

Imobilzér ovládaný na diaľku

Diaľkovo ovládaným imobilizérom dokážete znefunkčniť naštartovanie vozidla. To znamená, že ak vozidlo jazdí a vy aktivujete vo svojom mobilom telefóne imobilizér, vozidlo po najbližšom zastatí už nenaštartuje.

Prevádzkové alarmy a upozornenia

Keďže systém Dispečer.sk monitoruje vaše vozidlá a ich stav nepretržite, ponúka vám niekoľko typov systémových alarmov a upozornení týkajúcich sa prevádzky vozidla. Včas Vás tak upozorní, ak napríklad vozidlo nemá dlhšiu dobu GPS signál, poklesne napätie na autobatérii pod kritickú úroveň, je potrebné realizovať servis alebo údržbu vozidla.

 V prípade otázok kontaktujte naše Obchodné odddelenie na +421905 970 590 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..