bg
Aktuality

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Na Mape vďaka novému prehľadnému zobrazeniu uvidíte aktuálny stav dopravnej situácie na cestách.

Sekcia Mapa patrí medzi jednu z najnavštevovanejších podstránok v systéme Dispečer. Teraz sme ju rozšírili o funkciu, ktorá bude užitočná tak pre dispečerov, ako aj pre vodičov. Na Mape si odteraz môžete v ľavom hornom rohu zakliknúť možnosť zobraziť aktuálnu premávku.

Vďaka tomu je možné efektívne naplánovať konkrétnu trasu tak, aby sa  vodič vyhol úsekom, na ktorých hrozia výrazné spomalenia z dôvodu vzniku dopravnej zápchy či iných obmedzení.  

Premávka sa v prípade dostupných údajov zobrazuje v troch farbách. Pokiaľ je úsek prejazdný bez problémov, teda vodič môže v rámci neho prejsť predpokladanou rýchlosťou väčšou ako 80 km/hod, trasa sa zobrazuje nazeleno. V prípade očakávaných miernych obmedzení s možnou rýchlosťou prejazdu 40 – 80 km/hod je úsek vyfarbený žltou farbou. Červenou sa zobrazuje cesta, ktorú bude vodič pravdepodobne prechádzať rýchlosťou nižšou ako 40 km/hod. V prípade nedostupnosti dát sa trasa zobrazí v sivej farbe. Konečne sa tak vyhnete dopravným obmedzeniam bez problémov!