bg
Napísali o nás

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Monitoring vozidiel firemného vozového parku nie je zbytočnosťou. Výrazne šetrí čas ako aj nemalé finančné prostriedky. V tejto oblasti je dlhodobo jednotkou na slovenskom trhu monitorovací systém Dispečer.sk. Je užitočný pre všetky typy vozidiel, dostupný nonstop a je možné s ním pracovať pomocou webovej i mobilnej aplikácie, odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Systém Dispečer.sk prekvapí aj skúsených

Systém Dispečer.sk ponúka už v „základnom balíku“ naozaj  prepracovaný monitorovací systém, ktorý je zameraný nielen na obyčajné sledovanie polohy vozidla, ale poskytuje používateľom aj množstvo ďalších detailov o prevádzke. Na základe údajov z palubného počítača systém generuje detailné štatistiky o jazde vozidla. Okrem automaticky generovanej Knihy jázd obsahuje aj vyhodnotenie spotreby PHM, sledovanie nákladovosti vozového parku, rýchlostné profily jazdy či efektívnosť využívania motora.

Systém Dispečer.sk beží v plne automatickej prevádzke, údaje o vozidle môžu používatelia sledovať okamžite, aj priamo na mape. Na nej sa zobrazuje aktuálna poloha vozidla a trasy za zvolené obdobie. Systém tiež jednoducho umožňuje identifikáciu jednotlivých šoférov v danom vozidle. Medzi ďalšie „vychytávky“ systému  patrí automatické upozorňovanie na potrebu servisných zásahov, ako aj sledovanie termínov pre údržbu vozidla. Zároveň poskytuje systém nadstavbu aj v oblasti zabezpečenia vozidla. Je možné nastaviť rôzne systémové alarmy a upozornenia, využiť funkciu stráženia polohy vozidla či na diaľku aktivovať imobilizér.

Dispečer.sk má množstvo rozšírení pre úžitkové, nákladné vozidlá i kamióny  

Vzhľadom na to, že systém Dispečer.sk v mnohom reaguje hlavne na potreby svojich používateľov, vyvinul komplexný spôsob monitorovania aj pre úžitkové, nákladné vozidlá i kamióny. Základom monitorovania spomínaných vozidiel je poskytnúť dispečerom okamžité informácie o vozidle, náklade i vodičovi. Dispečeri a vodiči dokážu spolu online komunikovať prostredníctvom aplikácie v Mobilnom termináli, nainštalovanom vo vozidle. Do Mobilného terminálu je možné odoslať pokyny k preprave a konkrétne stanovenej trase. Takisto môže vodič priamo v Mobilnom termináli využívať navigáciu.

Veľkým plusom je aj Modul riadenia prepráv, zastrešujúci prvky riadenia celého procesu dopravy. V ňom môže špeditér spolu s dispečerom sledovať prepravy na prehľadnej dispečerskej plachte, kde sa konkrétne prepravy jednotlivo zobrazujú na časovej osi. Spomínaný modul tiež poskytuje možnosť sledovania vyťaženosti a nákladovosti prepráv.

Do nádrží nákladných vozidiel i kamiónov je možné inštalovať elektronické palivové sondy, ktoré budú nepretržite monitorovať stav paliva. Keďže sondy zaznamenávajú načerpané aj spotrebované palivo, získajú majitelia vozových parkov detailný prehľad o využívaní paliva. Vďaka údajom z elektronických palivových sond je možné odhaliť všetky podozrivé úbytky paliva. V systéme Dispečer.sk môžu používatelia takisto jednoducho zaznamenávať aj údaje o tankovaniach vozidla.

V rámci ochrany vozidla, ako aj prepravovaného nákladu, poskytuje systém Dispečer.sk aj pre úžitkové, nákladné vozidlá a kamióny množstvo alternatív. Bezpečnosť prepravovaného tovaru je možné zvýšiť pomocou dverných snímačov nainštalovaných na dverách nákladného priestoru a Panik tlačidla umiestneného v kabíne vodiča. Pre špecifický teplocitlivý tovar poskytuje systém možnosť nepretržitého sledovania teploty v nákladnom priestore cez teplotné snímače. Podľa údajov z týchto senzorov potom Dispečer.sk ponúkne množstvo užitočných reportov a grafov zobrazujúcich priebeh teploty v nákladnom priestore. Všetky neštandardné udalosti sú zaznamenané vo forme alarmov a upozornení a používateľ je o nich okamžite informovaný prostredníctvom webovej a mobilnej aplikácie, cez SMS alebo e-mailom.

Spomínané výhody sú iba časťou zo všetkých prínosov, ktoré každému majiteľovi či správcovi vozového parku poskytne systém Dispečer.sk. Ak si chcete uľahčiť prácu a pritom ušetriť finančné prostriedky, neváhajte a kontaktujte nás na tel. čísle +421905 970 590 alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Radi zodpovieme všetky prípadné otázky.

Transport a logistika 10/2016              Stiahnuť článok v .pdf