bg
Napísali o nás

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Monitorovací systém Dispečer.sk je výnimočným produktom na slovenskom trhu v oblasti riadenia a monitorovania vozidiel. Zároveň poskytuje nepretržitý online prístup cez webové rozhranie i mobilnú aplikáciu. Dispečer.sk garantuje stabilitu a dostupnosť systému až na 99,97%. Údaje o stave a polohe vozidla sa aktualizujú už v 15 sekundovom intervale.

Systém je dostupný pre zariadenia využívajúce dva najpoužívanejšie operačné systémy – iOS a Android. Na základe reálnych štatistík z Dispečer.sk sa ukazuje, že využívanie mobilných aplikácií pri riadení firiem je stále populárnejšie.

Čo prinesie „apka“ vedeniu?

Najväčšou výhodou používania mobilnej aplikácie Mobilný Dispečer je nepretržitá dostupnosť informácií v reálnom čase. Po prihlásení možno v aplikácii vidieť  zoznam vozidiel s aktuálnymi informáciami o polohe a stave vozidla, meno vodiča, stav paliva, dĺžku prestávky atď. Súčasťou aplikácie je automaticky generovaná kniha jázd. Obsahuje údaje o každej jazde ako prejdené kmtrvanie jazdy, priemerná spotreba paliva či hodnotenie štýlu jazdy.

Čerstvou novinkou v aplikácii Mobilný Dispečer je zobrazovanie alarmov a upozornení, ktoré sa dajú prostredníctvom mobilnej aplikácie manažovať. Používateľ nemusí neustále kontrolovať svoje vozidlá, systém ho automaticky pri neštandardných situáciách upozorní. Medzi takéto situácie patrí vybočenie vozidla z naplánovanej trasymeškanie do destinácie, nepovolené parkovanie/zastavenie, podozrivý úbytok paliva či zmeškaná servisná udalosť.
V aplikácii Mobilný Dispečer môže používateľ využiť funkciu autoalarm. Ten umožní uzamknúť polohu vozidla a akonáhle sa poloha zmení alebo vozidlo naštartuje, je vygenerovaný alarm. Všetky vygenerované alarmy a upozornenia sa môžu zobrazovať priamo v systéme Dispečer.sk alebo v mobilnej aplikácii, je možné ich dostávať e-mailom alebo SMS správou na predvolené číslo. 
V aplikácii je možné evidovať bloky za tankovania, ktoré sa automaticky odošlú do systému Dispečer. Používateľ dokáže prostredníctvom aplikácie komunikovať s vodičom formou „chatu“ alebo mu z aplikácie zavolať.

Výhody aplikácie pre vodičov

Systém Dispečer.sk taktiež ponúka komplexné riešenie aj pre šoférov. Základom riešenia je Mobilný terminál (tablet), ktorý zabezpečuje okamžitú komunikáciu vodiča so systémom. Vodičovi umožňuje okrem textových správ posielať rôzne dokumenty viažuce sa k preprave, fotografie a pod. Pri realizácii prepráv je veľmi užitočnou funkciou možnosť odoslania kompletných údajov o preprave a trase. Dispečerom naplánovaná trasa je použitá na navigovanie vodiča do určenej destinácie. Navigácia v Mobilom termináli je špeciálne určená pre nákladné vozidlá a kamióny. Pri navrhovaní optimálnej trasy sú zohľadňované parametre vozidla ako napríklad výška, šírka alebo hmotnosť.

Funkcie a inovácie systému Dispečer.sk sú vyvíjané pre sprehľadnenie monitorovania  vozidiel a zabezpečenie jednoduchej správy vozového parku. Systém značne uľahčuje prácu a jeho využívanie umožní výrazne ušetriť finančné prostriedky firmy.

Ak aj vás zaujal monitorovací systém Dispečer, neváhajte nás kontaktovať na tel. č.: +421905970590 alebo e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Transport a logistika 05/2016                                Stiahnuť článok v PDF