bg
Napísali o nás

Táto stránka používa súbory cookies, aby sme vám mohli poskytovať služby v čo najvyššej kvalite.

Viac informácií

Súhlasím

Prevádzka motorového vozidla nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. Nehovoriac už o dopravných a obchodných spoločnostiach, ktoré vlastnia hneď niekoľko vozidiel. Náklady na vozidlo stúpajú a na um tak prichádza otázka, ako a kde šetriť?

 1. Máte spoľahlivé informácie o svojom vozidle?

Veľa majiteľov si o svojich tátošoch vedie vlastné štatistiky vo forme tabuliek a grafov, v ktorých ale údaje nemusia byť celkom presné. Je pravda, že určité údaje sa dajú získať z displejov na palubnom počítači vozidla, no pre vytváranie podrobnejších analýz sú nedostačujúce. Kvalitný nástroj na získavanie spoľahlivých a presných dát pritom dokáže byť veľmi nápomocný. Poskytuje informácie nielen o aktuálnom stave vozidla, činnosti vodiča, ale dokáže odhaliť aj slabé miesta, čo je pre zefektívňovanie prevádzky a ďalšie napredovanie firmy kľúčové.

2. Poznáte účinný nástroj poskytujúci úsporu času a peňazí vynaložených na správu vozidla?

Moderným riešením, ktoré dokáže poskytnúť všetky potrebné informácie je monitorovanie vozidla monitorovacím systémom Dispečer. Monitorovací systém získava z vozidla prostredníctvom CAN zbernice a prídavných zariadení (GPS anténa, palivová sonda) presné a komplexné údaje o činnosti a stave vozidla. Svojím širokým záberom dát ponúka nadštandardný prehľad o vozidle, čím dokáže ušetriť množstvo času, práce a peňazí.

Monitorovací systém Dispečer ponúka svojimi funkciami úsporu vo viacerých oblastiach:

1.      Prostredníctvom mobilného terminálu poskytuje bezplatnú komunikáciu medzi vodičom a dispečerom, čo ocenia najmä dopravné a špedičné spoločnosti.

2.      Ak chce používateľ systému zistiť napríklad aktuálnu polohu vozidla, nemusí vodičovi volať alebo SMS-kovať, ale systém mu ukáže dané vozidlo priamo na mape jázd. Tým šetrí svoj čas, a súčasne nerozptyľuje vodiča zbytočnými telefonátmi.

3.      Prihlasovanie do monitorovacieho systému Dispečer je veľmi jednoduché. Stačí k tomu pripojenie na internet a platné prihlasovacie údaje. Používateľ tak nestráca čas inštalovaním programov, ale kedykoľvek a odkiaľkoľvek sa vie do systému prihlásiť.

4.      V systéme sa automaticky vytvára prehľadná kniha jázd a záznam o prevádzke vozidla, z ktorých je možné dáta exportovať do súborov Excel alebo PDF.  Automaticky je možné vypočítať aj cestovné náhrady pre vodičov, čo značne urýchľuje administratívne úkony a odbúrava prácu mzdového a účtovníckeho oddelenia.

5.     Systém automaticky sleduje všetky servisné udalosti vozidiel. Takže ak sa stane, že na základe prejdených kilometrov alebo uplynutia časového intervalu je potrebné vymeniť olej, vykonať EK, či TK, je majiteľ vozidla na túto skutočnosť priamo v systéme upozornený.

6.      Asi najvýznamnejšími sú pre majiteľov dopravných spoločností informácie o spotrebe PHM, kontrole tankovaní a sledovaní krádeží paliva. Monitorovaním stavu PHM elektronickými sondami umiestnenými v nádrži vozidla dokáže monitorovací systém viesť dlhodobé štatistiky o nákladoch na konkrétne vozidlo alebo vozový park. Hladina PHM v nádrži je monitorovaná nepretržite, čím má majiteľ vozidlo stále pod kontrolou.

7.      Všetky neobvyklé stavy ako je nadmerná spotreba PHM, krádež PHM alebo rozpor medzi natankovaným PHM do nádrže a záznamom čerpacej stanice, systém zaznamená a upozorní na ne používateľa. Majiteľ tak monitoruje nielen činnosť vozidiel ale aj prácu vodičov.

Nainštalované monitorovacie zariadenie má pre majiteľa vozidla aj ďalší prínos. Pri rôznych poistných udalostiach mu vie ušetriť množstvo nepríjemností. V prípade krádeže dokáže majiteľ vystopovať polohu vozidla, pomôcť tým pri jeho pátraní a tým sa vyhnúť značnej finančnej škode. Pri haváriách vie deklarovať celú históriu vozidla, čím poskytne príslušným orgánom vierohodné dôkazy.

Ak teda chcete ušetriť na prevádzke svojho vozidla, odporúčame Vám kvalitný nástroj, ktorým získate presné, spoľahlivé a komplexné informácie o svojom vozidle -  monitorovací systém Dispečer.

Zobraziť článok v .pdf